Київ
20
.
12
.
23
За 32 роки з відновлення незалежності України, зокрема за останнє десятиліття, українці дуже зміцнили громадянське суспільство. Наразі воно відіграє важливу роль в забезпеченні прозорого та підзвітного процесу відновлення та відбудови.
Організації громадянського суспільства знають, що їхня участь буде такою ж важливою для сучасного Плану Маршалла, як і для масштабних трансформацій країни з 2014 по 2022 рік. Таку громадську участь варто підтримувати всім, хто сподівається побачити Україну відновленою як сильну демократичну правову державу з публічним врядуванням європейського зразка. Щоб закласти основу для такого майбутнього, донори та інші міжнародні партнери повинні зараз і впродовж усього процесу відновлення та реконструкції координувати свої дії з українським громадянським суспільством.
У матеріалі зібрані рекомендації для міжнародних партнерів, які прагнуть підтримати розвиток громадянського суспільства в Україні та краще зрозуміти його природу. Матеріал ґрунтується на відповідях українських громадських організацій на опитування, проведене Інститутом аналітики та адвокації спільно з партнерами з коаліції RISE Ukraine для German Marshall Fund.