Усі новини

Київ

08

.

08

.

22

Учасники RISE Ukraine визначили ключові напрямки роботи коаліції

В Києві відбулася зустріч представників організацій, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Під час зустрічі учасники RISE Ukraine затвердили організаційну структуру коаліції, ключові напрямки роботи та принципи взаємодії для прозорої та ефективної відбудови.

Представники RISE Ukraine презентували організаційну структуру коаліції, принципи та механізми взаємодії учасників, а також напрацювання за перший місяць роботи.

Крім того, були визначені та узгоджені три ключові напрямки роботи:

  • побудова інституційної архітектури відбудови,
  • впровадження єдиної Електронної системи управління відбудовою,
  • моніторинг, превенція корупції, фіксування та впровадження кращих практик.

Учасники зустрічі також провели роботу в групах для напрацювання плану дій по ключових напрямках, а також визначили вклад організацій по кожному з них та обговорили подальшу взаємодію та координацію діяльності Коаліції.

Взаємодія учасників RISE Ukraine буде відбуватись за принципом долучення до спільних напрямків діяльності. При цьому кожна з організацій-учасниць продовжуватиме виконувати свої основні завдання.

Віктор Нестуля, голова правління RISE Ukraine, зазначив, що ключовим завданням Коаліції є просування принципів та співтворення у процесах відбудови - як в розбудові інституціональної інфраструктури, так і у питаннях запуску цифрових інструментів та моніторингу й запобігання порушенням. “Довіра має бути основою відбудови України. Ця довіра ґрунтується не тільки на прозорих процесах та процедурах, на прозорих механізмах прийняття рішень, а ще й на конструктивному діалозі з усіма стейкхолдерами процесу”, - вважає він.

Конструктивний підхід означає не тільки критику рішень і підходів, а ще й пропозицію кращих варіантів й спільне створення інструментів для моніторингу та управління відбудовою. “Ми вважаємо, що влада, бізнес, громадськість, міжнародні партнери мають об'єднати зусилля, допомагаючи один одному в спільному завданні відбудови потужної держави Україна”, - підкреслив Віктор Нестуля, додавши, що за перший місяць роботи Коаліції вдалося налагодити діалог з представниками всіх ключових стейкхолдерів відновлення.

Олексій Соболев, директор ДП “Прозорро.Продажі”, зазначив, що в Україні вже сформувалися державні і громадські інститути, які здатні стати драйверами відбудови. “Головним завданням в рамках Коаліції має стати об'єднання їхніх зусиль, чітка організація та взаємодія. Для цього має бути створена ефективна інфраструктура управління відбудовою - на рівні взаємодії держави, громадськості, бізнесу, міжнародних урядів і організацій. Завдяки чіткій координації ефективність такої інфраструктури збільшиться в рази, а, отже, амбітні плани відбудови стануть цілком реалістичними”, - вважає він.

Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO), підкреслив важливість створення єдиної Електронної системи управління відбудовою. “Це комплексне ІТ-рішення, яке має забезпечити прозорість, підзвітність та ефективність планування процесу відновлення України”, - зазначив він.

За словами Олексія Дороганя, Електронна система управління відбудовою складатиметься з декількох ключових модулів, які відповідатимуть за кожен окремий етап в процесі відбудови. Система управління має об'єднувати всі ці модулі на основі обміну відкритими даними, а також пропонувати зручні інтерфейси та дашборди, які дозволять моніторити стан проєктів всім охочим. “Спільними зусиллями ми здатні створити показовий світовий кейс: прозору, ефективну систему, яка базується на найкращих прикладах українських електронних систем - Дія, Єдина державна електронна система у сфері будівництва, Prozorro, Прозорро.Продажі тощо”, - додав він.

Іван Лахтіонов, заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів  Transparency International Україна, нагадав, що в Україні вже працюють потужні команди з моніторингу державних закупівель та продажів, в тому числі проект Dozorro. “Тобто громадянське суспільство вже готове до того, щоб включитися в роботу з моніторингу проектів відбудови на кожному етапі - від планування до проведення закупівель, реалізації та аудиту. Головне завдання за цим напрямком - забезпечити громадським організаціям доступ до відкритих даних та взаємодію з органами влади для упередження корупційних порушень. Це принципові питання, над яким буде працювати Коаліція за підтримки організацій по всій Україні і за її межами”, - зазначив він, додавши, що до складу Коаліції вже приєдналися відомі громадські організації, що займаються моніторингом.

Нагадаємо, станом на початок серпня до коаліції RISE Ukraine приєдналися понад 30 організацій. Принципи відбудови, які декларує RISE Ukraine, підтримали Міністерство інфраструктури України, Міністерство економіки України, Міністерство енергетики України, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Рахункова палата України, державні підприємства “Прозорро” та “Прозорро.Продажі” тощо.

Інформація про поточну діяльність коаліції, прогрес за напрямками, а також найважливіші новини та публікації поширюватиметься на веб-сайті Коаліції, на сторінках у соцмережах, а також з допомогою регулярної поштової розсилки. Підписатись на розсилку новин можна за посиланням.

Запити щодо діяльності коаліції, а також питання від представників ЗМІ приймаються на електронну адресу: info@rise.org.ua

No items found.