Усі новини

Лугано, Швейцарія

05

.

07

.

22

Нова коаліція RISE Ukraine створена для забезпечення доброчесності, сталості та ефективності відбудови України

Сьогодні, під час Конференції в Лугано щодо відновлення України, представники громадянського суспільства та держави оголосили про створення нової коаліції українських організацій та міжнародних партнерів — RISE Ukraine. Мета коаліції — просування принципів доброчесності, сталості та ефективності у відновленні України.

RISE Ukraine об’єднує понад 20 українських та міжнародних організацій, які працюють, серед іншого, над розвитком відкритого урядування та реалізацією антикорупційної реформи. Коаліція оприлюднила перелік із 10 принципів реконструкції та модернізації України. Принципи відбудови підтримали Міністерство інфраструктури України, Міністерство економіки України, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та інші провідні державні установи.

Серед завдань коаліції — закласти основу для використання цифрових рішень під час розбудови; побудувати підзвітні, прозорі та інклюзивні процеси, залучивши до них всіх учасників відбудови. А також створити справедливі й рівні умови для бізнесу та забезпечити підзвітність і швидкість прийняття рішень. 

Коаліція сприяє відкритому та конструктивному діалогу між українським громадянським суспільством і ІТ-спільнотою, державними установами, міжнародними партнерами, донорами та органами влади для досягнення вказаних цілей.

Віктор Нестуля, керівник регіону Східної Європи та Центральної Азії, Open Contracting Partnership:

“Ми залучаємо потужну українську екосистему відкритого урядування та відкритих даних до роботи над реконструкцією. Ми хочемо створити переконливий приклад розумнішого, більш відкритого урядування, щоб надихати людей на відбудову так само як це роблять наші хоробрі воїни під час широкомасштабної війни”.

Одним з прикладів успішної реформи відкритого урядування є Prozorro, повністю цифрова, прозора, гнучка та відзначена нагородами система електронних закупівель. RISE Ukraine планує спиратися на підходи відкритого урядування та відкритих даних для відстеження та підтримки всього ланцюжка оцінки потреб, планування, закупівлі та виконання робіт для прискорення реконструкції.

Василь Задворний, генеральний директор державного підприємства “Прозорро”:

“Відбудова України, яка зазнала і продовжує зазнавати величезних людських та матеріальних втрат внаслідок російської агресії, потребуватиме колосальних ресурсів. Але визначальним для її успіху будуть не лише кошти, а і довіра. Довіра наших міжнародних партнерів, довіра бізнесу та інвесторів і передусім довіра самих українців до того, як витрачаються кошти на відбудову країни. І використання провідних електронних систем, збудованих на відкритих даних, зможе забезпечити прозорість та підзвітність держави на всіх етапах відновлення країни”. 

Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Ukraine:

“Кожен українець має бути залучений до відновлення України. Наші громадяни можуть і навіть повинні брати участь в обговоренні пріоритетів і справедливого планування, моніторити реалізацію і за потреби повідомляти про потенційну корупцію чи її ризик”.

Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO) та старший радник Міністерства інфраструктури:

“Україна має володіти реконструкцією та координувати її, визначаючи пріоритети проєктів та документуючи повний процес закупівель. Але ми також хочемо переконатися, що громадяни та міжнародні донори зможуть контролювати всі ресурси, виділені на реконструкцію, через відкриті та ефективні системи”.

За словами Міністра інфраструктури Олександра Кубракова, для ефективної, швидкої і стратегічної відбудови Україні треба підвищувати інституційну спроможність, особливо в питаннях системного підходу та координації зусиль різних міністерств та агентств.

 

“Найбільш ефективний спосіб боротьби з корупцією — це побудова ефективних публічних інституцій. При цьому антикорупційні інструменти та методи мають застосовуватись протягом усього циклу інфраструктурного проєкту. Тому за підтримки міжнародних партнерів та громадськості ми прагнемо отримати не тільки нову інфраструктуру, але й нову архітектуру управління інфраструктурними проєктами”,

— додає Олександр Кубраков.

Громадяни та підприємства повинні бути залучені до планування, моніторингу та нагляду за витратами на відновлення, спираючись на вже відомі інструменти зворотного зв’язку, наприклад, використання мережі громадських спостерігачів Dozorro. Однією з ключових цілей є створення повного ланцюга підзвітності шляхом публікації повних, своєчасних і відкритих даних відповідно до найкращих міжнародних практик і стандартів відкритих даних, таких як Open Contracting Data Standard для державних закупівель і Beneficial Ownership Data Standard для інформації про підприємства, які виграють контракти.

Для подальшого запобігання корупції та нецільовому використанню коштів коаліція буде виступати за ефективні механізми розслідування та покарання за прояви корупції та порушення у процесі реконструкції.

No items found.

Примітки для редакторів:

  • Сайт коаліції із засадами реконструкції та модернізації, цілями та поточними членами доступний за посиланням: https://www.rise.org.ua/ 
  • Коаліція є неполітичним об'єднанням та дотримується найвищих етичних стандартів і принципів для забезпечення розвитку України. Члени коаліції мають довгу історію створення та впровадження ефективних і прозорих відкритих урядових проектів, що створюють максимальні соціальні та економічні можливості для громадян. Детальніше про учасників коаліції.
  • Довідкова інформація про деякі українські реформи, які ґрунтуються на громадських технологіях, зокрема про платформу електронних закупівель Prozorro, платформу продажу державного майна Prozorro.Sale та мережу громадського моніторингу Dozorro.