Усі новини

Kyiv

12

.

07

.

24

“Ми започатковуємо проактивний діалог і стимулюємо прийняття обґрунтованих політичних рішень”, — Центр трансатлантичного діалогу

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Сьогодні розповідаємо про Transatlantic Dialogue Center (Центр трансатлантичного діалогу). 

— Коли була створена організація? ​​Яка її ключова мета?

— Центр трансатлантичного діалогу було засновано у грудні 2021 року.  

Організація здійснює дослідження у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики, а також надає відповідні консультації приватним і державним організаціям. Місія організації полягає у підготовці та поширенні якісних аналітичних матеріалів про ключові події в Україні та на міжнародній арені, сприянні комунікації між представниками громадянського суспільства, політичних кіл та бізнесу України й інших держав та покращенні поінформованості осіб, які приймають зовнішньополітичні рішення. ГО проводить адвокаційну діяльність, організовує візити закордонних експертів, політиків і журналістів до України, а також проводить власні дослідження на теми європейської інтеграції України, міжнародної підтримки України під час війни, відновлення та відбудови.

В основі місії Центру трансатлантичного діалогу лежить відданість Україні, відстоювання її шляху до прийняття європейських норм і стандартів і зміцнення її позицій на світовій арені. Ми прагнемо сприяти глибшому розумінню та підтримці прагнень України до європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва серед впливових осіб та посадовців у колах ЄС та НАТО. Ми започатковуємо проактивний діалог і стимулюємо прийняття обґрунтованих політичних рішень.

— Які головні задачі організації сьогодні?

— В надзвичайно складних для країни умовах сьогодення наша організація прагне служити джерелом розуміння становища, викликів та перспектив України, поширюючи глибинні аналітичні дослідження. Наша команда продовжує щоденно створювати брифінги, аналітичні публікації, спеціальні видання, змістовні інфографіки і доносити важливі повідомлення до світової спільноти, не лише через аналітику, а й через адвокаційні поїздки та розширення міжнародної мережі партнерів.

— Які здійснені проєкти ви вважаєте найбільш важливими? Чому?

— Одним із ключових досягнень нашої організації стали численні проєкти, завдяки яким Україну змогли відвідати закордонні журналісти та депутати Бундестагу, щоб побачити наслідки російської агресії та засвідчити необхідність подальшої воєнної підтримки України, посилення її ППО і інших військових потужностей. Це стало можливим завдяки нашим постійним зусиллям у рамках Програми німецько-українського партнерства. У 2023 році ми організували візити для депутатів і співробітників німецького Бундестагу, Німецького товариства політики безпеки (GSP), а також для двох найбільших німецьких політичних молодіжних організацій.

Програма американсько-українського партнерства також відзначилася адвокаційними зусиллями, адже організувала чотири візити до США, Угорщини та Німеччини, де її члени проводили заходи та зустрічі з представниками НУО та державними службовцями. Ці візити стали платформами для діалогу та обміну ідеями, зміцнення мережі програми та сприяння співпраці.

Програма співпраці з Іспанією та Латинською Америкою також відіграла важливу роль у поширенні інформації про ситуацію в Україні. У серпні 2023 року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» команда провела престур в Україну для ЗМІ країн Латинської Америки, під час якого учасники відвідали Київ, Харків та Харківську область, зустрілися з представниками громадянського суспільства, військово-політичним керівництвом та представниками Збройних Сил України. 

Наша організація також регулярно публікує аналітику та інфографіки спрямовані на висвітлення та аналіз подій на міжнародній арені та їх вплив на Україну. Ми провели низку досліджень на теми європейської інтеграції України, міжнародної підтримки України під час війни, відновлення та відбудови. Загалом, наші численні проєкти сприяють посиленню міжнародної підтримки України, підвищенню обізнаності про ситуацію в країні та сприянню активному залученню міжнародних партнерів до процесу відновлення та реконструкції України.

— Які головні виклики ви бачите в питанні відбудови? Яким чином, на вашу думку, їх можна подолати?

— В результаті війни і тимчасової окупації на українських територіях соціальні, економічні, суспільні, ресурсні характеристики її територіальних громад зазнають докорінних змін. Аналіз та врахування цих змін необхідні для вироблення ефективної стратегії з відновлення і розвитку, що досі є відсутньою. Без неї різні агенти та урядові органи можуть діяти неузгоджено, з високим рівнем невизначеності та ризиків. Інвестори та міжнародні організації можуть бути неохочими вкладати кошти в проєкти відновлення і відбудови, якщо відсутня чітка та стійка стратегія, яка гарантує ефективність та стійкість результатів. Тому розробка і затвердження такої стратегії є критично важливим завданням для ефективного розв'язання проблем, пов’язаних з відновленням територій. Наша організація вірить, що якісна аналітика та налагоджена комунікація здатні забезпечити процес розробки цієї вкрай важливої для відновлення стратегії.

— У чому ви бачите ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови? Що потрібно для того, аби їх виконати?

— Ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови включають мобілізацію ресурсів, інформування громадськості, моніторинг та контроль за процесом відбудови, а також активну участь у прийнятті рішень. Для їх виконання необхідно забезпечити прозорість процесу, налагодження комунікацій між всіма зацікавленими сторонами, що також включає залучення широкої громадськості до обговорень та планування стратегій відновлення.

— Яким ви бачите успішний результат роботи коаліції RISE Ukraine — і реалізації відбудови в цілому? Як ви зрозумієте, що все вдалося?

— Результатами ефективного процесу відбудови мають стати:

  • Подолання економічних, інфраструктурних та соціальних викликів.
  • Впровадження чітких механізмів відповідальності за відновлення, які гарантують прозорість усіх процесів, своєчасне оприлюднення даних та справедливу компенсацію за завдані збитки агресором.
  • Забезпечення механізмів контролю та нагляду за використанням фінансових ресурсів, що залучаються для відбудови, для уникнення корупції та зловживань.
  • Використання інноваційних підходів для планування та реалізації проєктів відбудови.
  • Активне залучення громадян до процесу відбудови через громадські слухання, опитування та інші механізми зворотного зв’язку. 
  • Співпраця з бізнесом, громадськими організаціями та міжнародними партнерами для спільного розв'язання проблем та реалізації проєктів.
  • Підвищення рівня довіри громадян до державних інституцій шляхом забезпечення відкритої комунікації між владою та громадськістю щодо ходу відновлювальних робіт.
  • Активне залучення міжнародних партнерів та інвесторів до процесу відбудови. Підтримка України на міжнародному рівні та позитивне сприйняття її відбудовних ініціатив.

Успіх коаліції буде вимірюватися позитивними змінами у всіх цих сферах, зокрема економічною стабільністю, високим рівнем громадянської залученості, прозорістю процесів відбудови, підвищенням загальної згуртованості суспільства та якості життя громадян. Це буде свідчити про те, що процес відбудови йде в правильному напрямку та досягає поставлених цілей. 

No items found.