Усі новини

Kyiv

28

.

06

.

24

“Ми маємо успроможнити громади самостійно визначати свої потреби, виклики, та професійно реагувати на них”, — HELVETAS

Продовжуємо вас знайомити з організаціями, які увійшли до складу коаліції RISE Ukraine. Сьогодні розповідаємо про HELVETAS. 

— Коли була створена організація? ​​Яка її ключова мета?

— HELVETAS — швейцарська асоціація міжнародного співробітництва, заснована в 1955 році як перша приватна організація для розвитку співпраці у Швейцарії, із відокремленим підрозділом в Україні. Організація є політично незалежною та неконфесійною, що підтримується приблизно 43 000 членами та 40 000 спонсорами та донорами. Діяльність HELVETAS спрямована на підтримку ініціатив сталого розвитку у всьому світі.

— Які головні задачі організації сьогодні?

— Серед основних напрямів роботи HELVETAS в Україні варто виокремити підтримку програм забезпечення засобів до існування, економічного відновлення та розбудови стійкості.

— Які здійснені проєкти ви вважаєте найбільш важливими? Чому?

— HELVETAS підтримує відновлення пошкоджених через війну будинків та систем водопостачання, а також надає необхідні матеріали та обладнання для пунктів обігріву у холодну зиму в межах проєкту «Підтримка відновлення України». Вразливі верстви населення одержують технічну та грошову допомогу на ремонт їхніх домівок, пошкоджених внаслідок військових дій. Ремонтні хаби (repair hubs) у Київській та Харківській областях надають підтримку у вигляді матеріалу та інструменту у користування через волонтерів для відновлення домівок та громадських об’єктів.

HELVETAS надає послуги з підтримки бізнесу і надає гранти на започаткування та відновлення підприємництва, а також підтримує професійно-технічне навчання шляхом покращення навичок, доступу людей до ринку праці, а надавачів освітніх послуг - необхідним технічним обладнанням на заміну пошкодженого або застарілого. У довгостроковій перспективі інституційна співпраця має покращити програми професійно-технічної підготовки та практики. Також, ми підтримуємо онлайн-платформи, які сприяють розвитку бізнес-ідей у рамках програми “Підтримка економічної стійкості України».​

Українські локальні організації, що отримують гранти на відбудову в межах проєкту “Підтримка відновлення громад на сході України”, також одержують допомогу в питаннях фінансування їхніх ініціатив та розбудови організаційних, технічних і адміністративних спроможностей. Цей проєкт фокусується на невеликих та середніх організаціях, що стикнулися з проблемами у контексті зростання, та спрямований на підвищення їхньої стійкості та покращення прямого доступу до фінансування. ​

— Які головні виклики ви бачите в питанні відбудови? Яким чином, на вашу думку, їх можна подолати?

— Одним з основних викликів у питанні відбудови сьогодні є те, що часто міжнародна увага та підтримка зосереджується довкола великих гуманітарних організацій. Водночас маленькі ініціативи, засновані безпосередньо мешканцями громад, які потребують відбудови, мають обмежений доступ до фінансування. Саме тому в межах проєкту “Підтримка відновлення громад на сході України” HELVETAS зосереджений на наданні малих грантів локальним організаціям. Такий підхід дозволяє долучити до процесу відбудови мешканців громад та органи місцевого самоврядування, і реагувати на потреби прямих бенефіціарів. Крім того, в межах даного проєкту локальні організації мають змогу підвищити свої спроможності за допомогою тренінгових програм з фандрейзингу, проєктного менеджменту, фінансового менеджменту, моніторингу та оцінки. Таким чином ми сподіваємось забезпечити більш сталий підхід до відбудови на рівні громад.

— У чому ви бачите ключові завдання громадянського суспільства в питаннях відбудови? Що потрібно для того, аби їх виконати?

— З метою підтримки зусиль з відбудови, у межах проєкту «Підтримка відновлення України» створено Ремонтні Хаби у стратегічних локаціях, як-от Київська та Харківська області. Ці центри надають технічні консультації, матеріали, і інструмент у користування та координують заходи з відновлення, полегшуючи доступ громад до потрібної їм підтримки.

Проєкт передбачає взаємодію з місцевими громадами у визначенні їхніх потреб, пріоритетних зусиль з відбудови та забезпечення відповідальності громади за процес відновлення. Також проводиться навчання і заходи з розвитку потенціалу з метою заохочення активної участі членів громади у заходах з відбудови та підтримки інфраструктури. 

— Яким ви бачите успішний результат роботи коаліції RISE Ukraine — і реалізації відбудови в цілому? Як ви зрозумієте, що все вдалося?

— Успішним результатом роботи коаліції буде системне та стале відновлення громад, де останні забезпечені усіма необхідними ресурсами та знаннями. Таким чином відбудова відбуватиметься інклюзивно, з дотриманням гуманітарних принципів та мінімальних технічних стандартів. В першу чергу ми маємо успроможнити громади самостійно визначати свої потреби, виклики, та професійно реагувати на них.

No items found.